Former Governors (12 months)

The following individuals have served as part of our Governing Body over the past 12 months:
  • Mary-Jane Hinchliffe

    Head Teacher

    Mary-Jane served as our Head Teacher for 12 years and retired at the end of the 2016-17 academic year.

  • Ian Reid

    Co-opted Member

    Sub-Committee Membership: Finance & Premises
    Classification: Co-opted Member (non-voting)
    Declared Interests: None
    Appointed: 9 Dec 2014
    Term Ends: December 2016 (Resigned)

  • William Hillier

    Parent Governor

    Sub-Committee Membership: Finance & Premises
    Classification: Parent Governor
    Declared Interests: None
    Appointed: 19 Mar 2014
    Term Ends: July 2017 (Resigned)

More information: